LKS "Wierchy" Pasierbiec - strona oficjalna

pon.

Sparing z Turbaczem: gra dużo lepsza od wyniku

• autor: Admin, 2014-03-23 21:55

Wyszliśmy na prowadzenie po pięknej główce Dawida Smotra. Przez ponad godzinę prowadziliśmy bardzo wyrównaną walkę przy stanie 1:1 - nie wykorzystaliśmy wtedy kilka wręcz idealnych sytuacji podbramkowych.

To zemściło się... stracone 2 bramki w ciągu kilku minut podcięły nam skrzydła (w tym kiks bramkarza). Przegraliśmy 1:4, ale z gry możemy być zadowoleni.

Z NIEPEŁNYM SKŁADEM

Graliśmy bez 2 podstawowych zawodników, bez których ciężko skutecznie gra się w defensywie w tzw. meczu walki, czyli: bez pierwszego bramkarza Artura Wasilewskiego i defensywnego pomocnika: Michała Smotra.

Między słupki stanął nasz drugi bramkarz Mirosław Wątroba (jeszcze w zeszłym sezonie był trampkarzem), bronił dobrze, lecz był w tym dniu bardzo przeziębiony i z konieczności musiał go zastąpić w II połowie kolega z linii obrony, który zanim zaczął dobrze bronić puścił takiego 'kiksa', że będzie mu się śnił po nocach. ;-) Ale oczywiście, brak Michała był jednak najbardziej widoczny, niestety nie mógł zagrać z nami w tym meczu.

Gdybyśmy mieli cały skład... no można gdybać, bo to był dobry mecz i mogło być "ciekawie"... ale w lidze może też tak się zdarzyć taka sytuacja, że nie wszyscy będą na meczu. Dlatego tak cenne są teraz dla nas te sparingi cotygodniowe.

OD TRENERA:

Przez większość meczu mieliśmy przewagę w środku pola (dobre i CELNE zagrania z klepy), jedynie przez ostatni kwadrans siadł nam środek pomocy (brak wsparcia dla obrońców po stracie piłki) oraz bardzo groźnie przeprowadzaliśmy też akcje lewym skrzydłem (zwłaszcza w II połowie).

Brakowało nam trochę umiejętności przerzucania ciężaru gry na drugą stronę (utrudnione trochę przez małych wymiarów boisko), w akcjach ofensywnych było ok - wypracowaliśmy sobie sporo sytuacji, brakło jednym razem szczęścia, innym razem spokoju, czasem za bardzo wahaliśmy się z podjęciem decyzji strzału na bramkę będąc w dogodnej sytuacji - i jak zawsze był w zimie problem na hali ze zbyt indywidualną grą - tak tutaj (przy tak krótkim boisku) niepotrzebnie na siłę kilka razy przegrywaliśmy do boku piłkę do pilnowanego kolegi, gdy byliśmy w czystej sytuacji na przeciw bramki. Mimo wszystko, cieszy bardzo "gra piłką" w naszym wykonaniu... to znaczy, że potrafimy wyciągać konsekwencje, Brawo! :-)

Zagrało w sparingu kilku młodszych juniorów - i to jest również ważne - DLA NICH, w kontekście "ogrywania" się ze starszymi kolegami - a w dalszych planach: ich gry w juniorach w przyszłym sezonie, gdy odejdą z juniorów koledzy ze najstarszego rocznika i będą musieli grać tzw. "pierwsze skrzypce". Brakuje im jeszcze pewności siebie i takiej twardej gry, która wyróżnia naszych starszych juniorów.

Relacja spotkania:

herb Turbacz Mszana Dln.
(1:1)
herb Wierchy Pasierbiec
LKS Turbacz Mszana Dln. vs LKS Wierchy Pasierbiec

15' - bramka Dawid Smoter (głową) na 1:0

(asysta: Bartłomiej Toporkiewicz)

MIEJSCE: boczne boisko Turbacza Mszana Dln.

Dn. 2014-03-23, godz. 16:00

Czas spotkania: 90 min.

herb Wierchy Pasierbiec Informacje o kadrze Wierchy Pasierbiec

1. Mirosław Wątroba  zmiana 45" Marcin Zapała
2. Arkadiusz Mucha
3. Radosław Guzik
4. Jarosław Ślimak
5. Marcin Wątroba
6. Dawid Smoter bramka
7. Albert Wąsowicz
8. Piotr Matusiak
9. Daniel Dudek
10. Dawid Wiktor  zmiana 78" Kamil Kaja
11. Bartłomiej Toporkiewicz kapitan  (1 asysta)

/boczne boisko Turbacza: trochę zbyt krótkie było dla nas - obok był orlik niewiele mniejszy/

Sparingi LKS "Wierchy" Pasierbiec w bieżącym sezonie:

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Relacja
2013-08-08 Wierchy Pasierbiec 1:3 Jodłownik relacja ›

2013-08-16 Uran Łukowica 0:7 Wierchy Pasierbiec relacja ›

2013-08-27 MKS Limanovia 2:2 Wierchy Pasierbiec relacja ›

2013-08-30 Olimpia Pisarzowa 3:4 Wierchy Pasierbiec relacja ›

2014-03-01 MKS Limanovia 3:4 Wierchy Pasierbiec relacja ›

2014-03-09 Jodłownik 3:2 Wierchy Pasierbiec relacja ›

2014-03-15 Jaworzanka 1:8 Wierchy Pasierbiec relacja ›

2014-03-23 Turbacz Mszana Dln. 4:1 Wierchy Pasierbiec relacja ›

* Następny sparing gramy już za tydzień z kolejnym I-ligowcem: z Dobrzanką Dobra.

Autor: Treść:pozostało znaków:

O klubie:

O Klubie

Nazwa klubu:
Ludowy Klub Sportowy "WIERCHY" PASIERBIEC

Adres: 34-601 Pasierbiec (k.Limanowej)

Rok założenia: 1953

Barwy klubowe: zielono-żółte

Aktualnie - w sezonie 2014/2015:

Drużyna bierze udział w rozgrywkach:
(Okręg Limanowski)

- KADRA:
Seniorzy Klasa 'B'
II Liga Juniorów

a także: Limanowska Liga Futsalu

- MŁODZI:
II Liga Trampkarzy (trampkarze, młodzicy i orliki)

Prezes Klubu: Grzegorz Mucha

Trener Klubu: Mateusz Wroński (kadra klubu)

Sztab szkoleniowy:

Damian Smoter (II trener)

Grzegorz Pałka (bramkarze)

Władze Klubu: http://wierchypasierbiec.futbolowo.pl/menu,2,31,wladze-klubu.html

Treningi - MAJ 2015:

T R E N I N G I . . .

WTORKI:

- Orlik przy Szkole ZSS Nr 4 w Limanowej, w godz. 18:00-20:00 - dla wszystkich grup: dziecięcych, młodzieżowych i seniorów

PIĄTKI:

- Orlik przy Szkole ZSS Nr 4 w Limanowej, w godz. 18:00-20:00 - dla grup młodzieżowych i seniorów

SOBOTY/NIEDZIELE:

- mecze ligowe, sparingi lub turnieje, treningi na orliku lub boisku pod szpitalem, wyjścia w plener, itp. /w zależności od pogody i terminarza ligi/

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

LKS Słomka Siekierczyna - LKS Uran Łukowica
LKS Wierchy Pasierbiec - seniorzy - LKS Orkan Niedźwiedź